Označován někdy jako „česká Walhalla “, síň slávy pro významné postavy českých dějin.
Dnes je zámeček soukromým majetkem a veřejnosti je běžně nepřístupný.
Počátkem 40. let 19. století majitel liběchovského panství, osvícený a uměnímilovný Antonín Veith začal svůj ambiciózní projekt Slavín nad obcí Tupadly. Zamýšlel zde vybudovat neogotický památník slávy českých dějin, v duchu romantického vlasteneckého cítění. Na konceptu se podíleli například Palacký, Jungmann, Hanka, Frič a jiní pražští intelektuálové a také liběchovský farář P. František Čermák. Architektonické plány a model Slavína vytvořil Ferdinand Wilhelm Gail, mnichovský malíř a grafik. Antonín Veith pro Slavín objednal 24 monumentálních plastik slavných postav českých dějin u mnichovského sochaře Ludwiga von Schwanthalera. Na realizace soch se podílel částečně i mladý sochař Václav Levý. Projekt se však nepodařilo Antonínu Veithovi dokončit. Jeho synovec Antonín Ladislav conte Veith po smrti svého strýce věnoval osm z těchto soch Muzeu království českého. V současné době je lze vidět v Národním muzeu v Praze.
V nedávné době byl zámeček ještě sídlem meditačního buddhistického centra Samadhi, jehož zakladatelem a duchovním učitelem je Bhaute Y. Wimala. Zámeček a věž jsou přístupné pouze při výjimečných akcí.
Jak se k místu dostanete?
Z obce Želízy půjdete po modré turistické značce lesem, stále podél potoka Liběchovky do Tupadel, celkem ujdete přibližně 2,5 km. V obci Tupadly vystoupáte do prudkého kopce, na jehož vrcholu se zámeček nachází. Trasa je vhodná i pro cyklisty.